• Ľubovník bodkovaný olejové kapsuly 30 ks

  ks
   
  Maloobchodná cena: 20.28 EUR
  Ceny pre členov (gold): 14.20 EUR

 • Ľubovník bodkovaný a medovka lekárska proti stresu, pre kľudný spánok!

  Účinné látky upokojujúcich olejových kapsúl ľubovníka bodkovaného majú blahodarné účinky proti nepokoji, úzkosti, nervozite, depresii a pri poruchách spánku nervového pôvodu, ale používajú sa aj na liečbu dermatitídy a ťažko hojacich rán. Zároveň majú pozitívny vplyv na ľudský organizmus aj v prípade žalúdočných vredov, ochorení obličiek a žlčníka, ďalej i pri poruchách zažívacieho traktu nervového pôvodu. Ľubovník sa odporúča aj pri vnútorných poraneniach úst. V ľudovej medicíne sa ľubovník bodkovaný (olej z neho) používa aj na zmiernenie reumatických bolestí a liečbu niektorých kožných ochorení a tiež na liečenie dny (pakostnice), furunkulózy a iných hnisaní, vonkajších krvácaní.

  Olejové kapsuly ľubovníka bodkovaného sú veľmi dobrými antidepresívami. V stredoveku považovali túto rastlinu kvôli upokojujúcim účinkom a účinkom proti nespavosti, za „vyháňača diabla“. Antidepresívny účinok je potvrdený aj vedeckými pokusmi. Kvôli priaznivým účinkom na psychické a fyzické zdravie ho používa už niekoľko miliónov ľudí po celom svete, ako liečivý prípravok ako liek bez lekárskeho predpisu. Paracelsus (1493-1541) svetoznámy švajčiarsky chemik a lekár bol presvedčený, že ľubovník bodkovaný je najlepším dôkazom jeho teórie tzv. „náuky o znameniach“, podľa ktorej Boh na každej rastline umiestnil znamenie o tom, na akú liečbu je možné danú rastlinu použiť.

  Extrakt z ľubovníka bodkovaného zvyšuje zužitkovanie svetla v pokožke, čím podporuje metabolizmus melatonínu  pomocou svetla, a tým zvyšuje ostražitosť a reakčnú schopnosť. Na druhej strane stimuluje nočnú produkciu melatonínu v epifýze, a tým podporuje pokojný spánok.

  Zložky medovky lekárskej obsiahnuté v upokojujúcich olejových kapsulách okrem toho, že upokojujú srdce a nervy majú antismazmatický (protikŕčový) účinok. Medovka má pozitívny vplyv na trávenie, metabolické procesy, stimuluje funkcie pečene a reguluje fungovanie štítnej žľazy, čím  znižuje nervozitu. Ďalej má antivírusové a antibakteriálne účinky, podporuje pokojný spánok má blahodarný účinok v prípade predmenštruačnej nervozity a napätia.

  Aktívne komponenty tohto výrobku sme rozpustili v oleji zo sezamových semienok, ktorý vo vysokom pomere obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, viac ako polovicu jeho hmotnosti tvorí olej. Obsahuje značné množstvo vitamínov A, B1, B2 a E. Je mimoriadne bohatý na vápnik, ale aj na iné minerálne látky, ako napríklad draslík, fosfor, horčík, železo. Kvôli obsahu lecitínu a sezamínu jeho konzumovanie pre osoby s vysokou hladinou cholesterolu veľmi vhodné, chráni srdce a cievy, lebo znižuje hladinu cholesterolu, zabraňuje vytváraniu povlaku na stenách ciev. Sezamový olej, lisovaný zo sezamových semienok, obsahuje vitamíny B, D a E, hodnotné aminokyseliny, kyselinu fosforečnú a lecitín. Kvôli jeho vitamínom a antioxidantom je efektívnym posilňujúcim prostriedkom. Obsahuje viac vápnika než napríklad kravské mlieko, a tak má jeho konzumácia aj v prípade rednutia kostí pozitívny účinok.
 • Ponúkame vašej pozornosti

Vyhľadávanie

Helpdesk

Helpdesk v Slovenskom jazyku:
email: support.sk@biorganolife.com
tel :  +421907864054 , 9.00-16.00

____________________________

Magyar nyelvű Helpdesk:
email: support.hun@biorganolife.com
____________________________

CFO (Finančný manažér):

Csaba Polgár 
Tel: +36 30 6406480
email: info@biorganolife.com

Menu

Contact Us

Contact form submitted!
We will be in touch soon.