KOENZÝM Q10 PLUS KAPSULY 100 MG, 30 KS

39.93 EUR / kus
Clenská cena: 23.96 EUR

Zistiť viac

Stručný opisStručný opis

Koenzým Q10, známy tiež ako ubichinón, je katalyzátorový enzým v energetických (ATP) procesoch buniek, ktoré si telo dokáže vytvárať samo. Nachádza sa predovšetkým v mitochondriách, súčasti elektrotransportného reťazca, zapojených do aeróbneho bunkového dýchania prostredníctvom produkcie ATP. Takto sa vyrobí 95% energie nášho tela. Vďaka tomu sa nachádza v najvyššej koncentrácii v srdci, pečeni a obličkách. Vo veku nad 30 rokov produkcia tela koenzýmu Q10 neustále klesá, preto ho treba dopĺňať z externých zdrojov! Vďaka silnému antioxidačnému účinku chráni bunky pred oxidačným poškodením. Aktívne sa podieľa na spomalení procesu starnutia, správneho fungovania kardiovaskulárneho systému a centrálneho nervového systému a je nevyhnutný pre zabezpečenie dostatočnej bunkovej energie.

 

Vitamín C: Koenzým Q10 je schopný regenerovať vitamín E, ktorý je už viazaný na škodlivé voľné radikály, oddelením voľných radikálov od vitamínu E, ktorý je spojený s vo vode rozpustným vitamínom C a opúšťa telo obličkami, čím sa zvyšuje každopádne, jedným z najsilnejších antioxidantov je antioxidačný účinok vitamínu E. Tento efekt využívame v našom produkte, ale samozrejme stále vieme o jeho mnohých priaznivých účinkoch na telo, či už ide o imunitný systém, obranu tela pred infekciami, zaistenie sily a regeneráciu spojivových tkanív alebo dokonca jeho úlohu v organizme absorbovanieživotne dôležitých prvkov, ako je železo.

 

Vitamín E: Mimoriadne silný antioxidant, podporuje imunitný systém v niekoľkých bodoch. Chráni bunkovú stenu jednotlivých buniek pred škodlivými účinkami voľných radikálov generovaných počas oxidačných procesov, čím prospieva procesu starnutia. Chráni mozog a srdce. Chráni srdcové tepny, agregáciu krvných doštičiek a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, čím znižuje riziko trombózy, mŕtvice a infarktu. Znižuje zraniteľnosť pokožky, urýchľuje hojenie rán.

 

Vitamín B1: Rovnako ako ostatné vitamíny B je dôležitým katalyzátorom mnohých enzymatických procesov. Nedostatok môže nastať v prípade zvýšeného metabolizmu, gastrointestinálnych porúch, tehotenstva a nadmernej a dlhodobej konzumácie alkoholu. Je nevyhnutný pre enzýmy, ktoré premieňajú uhľohydráty na bunkovú energiu.

 

Beta karotén (provitamín A): Kombinovaný príjem vitamínu E a beta karoténu výrazne zvyšuje využitie koenzýmu Q10 v tele. Tento efekt využívame v našom produkte. Samozrejme, je známe aj to, že mnohé z jeho priaznivých účinkov zohrávajú dôležitú úlohu pri zdravom videní a normálnom fungovaní imunitného systému. Jeho absencia v zrakovom nervu môže mať za následok nesprávne fungovanie receptorov zodpovedných za vnímanie svetla a farieb a ich stratu citlivosti. Okrem toho je to silný antioxidant a účinne chráni pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia.

 

 

 

Zložky produktu:

 

Q10 Koenzýmový extrakt 100 mg

Vitamín C (L-askorbát) 200 mg

Extrakt vitamínu E (tokoferol) 12 mg

(prírodný, alfa, beta, delta, gama mix)

Extrakt vitamínu B1 (tiamín) 1,1 mg

Beta karotén (provitamín A) 800 mcg

 

Množstvo: 30 kapsúl

 

Denná dávka: 1 kapsula